ABC Czaplinka – atrakcje, noclegi i ceny

Dzisiaj wybieramy się do województwa zachodnio-pomorskiego, jednak nie nad Morze Bałtyckie. Celem naszej wycieczki jest urokliwe miasteczko, położone wśród lasów, jezior, stawów i śpiewu ptactwa wodnego. Domyślasz się może co to za miejsce? To Czaplinek, który znajduje się w Drawskim Parku Krajobrazowym. Miejscowość liczy sobie ponad siedem tysięcy mieszkańców. Cieszy się sporym uznaniem wśród turystów, którzy jeszcze zaglądają tutaj nieśmiało, a z pewnością warto odwiedzić to miasto i jego najbliższą okolicę.

Zacznijmy jak zwykle od atrakcji. Największą popularnością w Czaplinku cieszą się wszelakiego rodzaju sporty wodne. Jednak najsławniejszy jest spływ kajakowy Drawą. Niegdyś tą rzekę, będąc wówczas księdzem i biskupem, Karol Wojtyła trzykrotnie pokonał razem z młodymi, spędzając z nimi aktywnie wolne chwile. Drawa to piękna rzeka, licząca niespełna dwieście kilometrów. Jej linia brzegowa jest malowniczo urozmaicona w liczne wysepki, zatoczki, a także wzbogacona piękną fauną i florą. Czaplinek położony jest nad dwoma, całkiem sporymi zbiornikami wodnymi: jeziorem Drawsko i Czaplino. Pierwsze z nich jest bardzo głębokie. Pod tym względem ustępuje tylko rekordowemu Hańczy. Po jego powierzchni regularnie odbywają się rejsy statkami wycieczkowymi. Ich celem jest między innymi największa wyspa na polskich jeziorach – Bielawa, która jeszcze do niedawna była zamieszkana. Często statki kursują wokół wysepki, na której osiedliły się, a właściwie niszczą swoimi odchodami kormorany czarne.

Drawski Park Krajobrazowy, w którym usytuowany jest Czaplinek (info z wikipedii) to idealne miejsce na spokojne i aktywne spacery. Liczne ścieżki turystyczne i rowerowe powinny zadowolić wszystkich miłośników jednośladów, spacerowiczów oraz biegaczy. Podmokłe tereny, liczne jeziora, które tworzą tutaj istną pajęczynę i śpiew ptaków pozwalają zapomnieć i odpocząć od niemiłych uroków życia w dużym mieście.

Oprócz atrakcji matki natury, znajdziemy w Czaplinku także liczne zabytki. Są to przede wszystkim kościoły i inne obiekty sakralne. Ze względu na piękne walory turystyczne, miasto jest coraz chętniej odwiedzane przez gości. Aby sprostać ich oczekiwaniom powstała bardzo dobra baza noclegowa, która oferuje wszystkie możliwe formy noclegu, począwszy od pola namiotowego, a kończąc na luksusowym hotelu (noclegi Czaplinek z meteora). Bardzo atrakcyjną ofertą dysponują pensjonaty, w których goście mogą liczyć na zadbane i zaprojektowane w nowoczesnym stylu pokoje z łazienkami, a także na restaurację w budynku i ogród. Wszystko to i więcej oferuje Dom Wczasowy Pięciu Pomostów, w którym za dobę zapłacimy w okolicach 100 złotych. Ceny w pozostałych obiektach wzrastają w zależności od lokalizacji, udogodnień, liczby osób, a także okresu, w którym planujemy wyjazd. W agroturystykach i domkach letniskowych za dobę przyjdzie nam zapłacić nawet już od 30 złotych.

Czaplinek to z pewnością wspaniałe miejsce na rodzinny wyjazd na weekend. Równie dobrze sprawdzi się na wakacje czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi. Aktywność, połączona z odpoczynkiem na łonie natury i przytulnymi noclegami, to spore atuty Czaplinka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>