Atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego

Na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego ciągnącego się od Kraśnika, aż do Lwowa, znajduje się mnóstwo wspaniałych miejsc, które wyróżniają się swoją okazałością, pięknem, warunkami naturalnymi, różnorodnym pejzażem i ukształtowaniem terenu.

adult, animal, daylightNic dziwnego, że powstały tutaj liczne Rezerwaty Przyrody i Parki Krajobrazowe, które stanowią wielkie bogactwo tego miejsca. Do najbardziej popularnych parków należy Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, Lasy Janowskie, Puszcza Solska. Jest także Strzelecki Park Krajobrazowy oraz Szczebrzeski i Skierbieszyński. Oczywiście nazwy wywodzą się od miejscowości, w których się znajdują. Natomiast wśród rezerwatów na największą uwagę zasługuje Rezerwat Świętego Rocha, Czartowe Pole i Stawy Echo. Są one otoczone szczególną ochroną ze względu na żyjącą tam faunę i florę.

Na terenie tych Rezerwatów i Parków utworzono mnóstwo ścieżek rowerowych, szlaków pieszych, konnych i  tras dydaktyczno-przyrodniczych. Wędrując nimi dowiemy się o spotykanej na danym obszarze specyficznej roślinności, o pomnikach przyrody, cennych zabytkach, zwierzętach, które można spotkać w lesie i o innych istotnych przy zwiedzaniu rzeczach. Trasy konne i rowerowe są tutaj naprawdę bardzo różnorodne. Od tych, które sięgają zaledwie kilkunastu kilometrów do tych, na przebycie których trzeba przeznaczyć nawet kilka dni. Takie wycieczki są możliwe dzięki rozbudowanej na tym terenie bazie noclegowej. Dobre miejsca noclegowe na Roztoczu znajdziemy w większości miejscowości, przez które prowadzą szlaki i trasy turystyczne.

Do najbardziej popularnych roztoczańskich miasteczek należą: Zwierzyniec, Zamość, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Józefów, Janów Lubelski, Guciów, Majdan Sopocki, Tomaszów Lubelski, Lubycza Królewska, Skierbieszów, Przemyśl. Każdy zakątek jest chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski, którzy zauroczeni tutejszym klimatem i atmosferą wypoczynkowego relaksu chętnie spędzają tutaj całe tygodnie swojego urlopu. Przepiękne trasy turystyczne, różnorodne krajobrazy, zabytki, zamki, ruiny, bogata historia, szlaki cerkiewne, to tylko niektóre z przykładów atutów jakie posiadają wyżej wymienione miejscowości. Jak widać każdy odszuka tutaj coś idealnego dla siebie, tak by spędzić czas w najbardziej wymarzony sposób. Można tu pływać, jeździć konno, rowerem, kładem, pływać kajakiem, zażywać kąpieli wodnych, słonecznych, spacerować, zwiedzać i poznawać inną kulturę. Atrakcji jest tu bez liku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>