Bielsko-Biała: wyjątkowa miejscowość turystyczna

W Bielsku-Białej nie znudzi się żaden miłośnik aktywnego wypoczynku. To niesamowicie piękne miasto otoczone niezwykle pięknymi terenami oraz bieszczadzkim krajobrazem. Leży w południowej części województwa śląskiego i funkcjonuje na prawach powiatu. Pełni ważne funkcje kulturalne w całym regionie. Bielsko-Biała to bieszczadzkie tereny, w których na krajobraz składają się góry i pagórki, po których spacery są wyjątkowo atrakcyjne z uwagi na klimat i przepiękne krajobrazy.

Jest to część dobrze znanego Beskidu Śląskiego, obleganej turystycznie części regionu. Znajduje się tu około siedemnastu szczytów, cieszących się dużą popularnością. Są to między innymi: Łysa Góra, Palenica, Kozia Góra czy Trzy Kopce. Wyznaczone szlaki spacerowe i trasy prowadzące przez te wzniesienia są wyjątkowo atrakcyjne. Podzielone ze względu na stopień trudności i długość cieszą się dużą popularnością wśród przyjezdnych. Na terenie Beskidu Śląskiego żyją liczne zwierzęta będące pod ochroną, a także różne rodzaje roślinności, ciekawe okazy i niespotykane gatunki.

Bielsko-Biała to także miejscowość bardzo popularna ze względów historycznych i kulturowych. Warto zacząć od zabytkowego rynku w stylu średniowiecznym oraz okalających go urokliwych uliczek. Nie można także zapomnieć o przepięknym Zamku Książąt Sułkowskich [szczegóły na witrynie Wikipedii]. Przedstawione są w nim liczne eksponaty, które zadziwiają turystów. Są wyrazem dawnej świetności tego miejsca i jego bogatej historii. Jego historia sięga aż XIII wieku!

Kolejnym miejscem powinien być kościół świętej Barbary w dzielnicy Mikuszowice. Pochodzi z siedemnastego wieku i jest niewątpliwie perełką architektoniczną tego regionu. Charakterystycznym miejscem dla Bielsko-Białej jest Dom Tkacza. To symbol rzemieślniczej historii miasta, która ciągnie się od trzynastego wieku, kiedy to powstała na tym terenie pierwsza osada rzemieślnicza.

Baza noclegowa [szczegóły na witrynie Meteora] jest dosyć obszerna. Mieści przyjeżdżających tu turystów nawet w najbardziej gorącym okresie letnim, kiedy nie brak chętnych na tutejsze walory przyrodnicze oraz historyczne. Bielsko-Biała to dość przystępne ceny w pensjonatach i komfortowy wypoczynek w tutejszych hotelach. Gościnni gospodarze dbają o najdrobniejsze szczegóły pobytu swoich gości, dzięki czemu cieszą się dobrymi opiniami i nie narzekają na puste miejsca na przestrzeni całego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>