Chłopy – urlopowa odskocznia od codzienności

Wakacyjnych podróży ciąg dalszy. Pogoda nas rozpieszcza i zachęca do wyjazdu. Zabierzemy was w piękne miejsce nad polskim wybrzeżem. Gwarantowane malownicze widoki, atrakcje i nie duże ceny. Chłopy to niewielka wioska, licząca trochę ponad dwieście tysięcy mieszkańców, położona w powiecie koszalińskim. Koszalin to największe miasto w pobliżu, oddalone o około szesnaście kilometrów. Ta miejscowość to przede wszystkim słynna osada rybacka. Dużą miejscową atrakcją jest możliwość połowy razem z rybakami. To świetna okazja, aby przyjrzeć się takiej pracy z bliska. Liczne smażalnie i restauracje to obowiązkowe miejsce, które musisz odwiedzić i skosztować miejscowego przysmaku, czyli ryby.

Tym co w Chłopach jest najcenniejsze to cisza i spokój. Wioska położona jest między dwoma, znaczniej bardziej popularnymi miejscowościami turystycznymi: Mielnem i Sarbinowem. Najbliższa okolica sprzyja rowerowym wycieczkom, gdyż obfituje w liczne ścieżki, prowadzące przez las, miasta i nad wybrzeżem. Ze względu na turystów, którzy jeszcze trochę nieśmiało odwiedzają te strony nie musisz martwić się problemem przeludnienia. Wioska jest bezpośrednio połączona z piaszczystą, zadbaną i dosyć szeroką plażą, która spokojnie pomieści wszystkich letników, tworząc dla każdego odrobinę prywatności i ciszy, aby hałas i okrzyki nie zakłócały szumu fal. Miłym dodatkiem na plaży są kutry i statki rybackie, na których wczesnych rankiem rybacy sprzedają to co udało im się złowić. W Chłopach znajduje się także szerokie i długie molo idealne na spacery przy zachodzie słońca.

Atrakcją w najbliżej okolicy jest z pewnością zabytkowa latarnia w Gąskach, oddalona o zaledwie kilka kilometrów od Chłopów. Z pewną chciałbyś także spędzić rekreacyjne czas. Idealnie w tym celu sprawdzi się oddalone o ok. sześć kilometrów Jezioro Jamno. To najlepsze miejsce do uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo, kajaki, rowerki wodne. Pokochają je także miłośnicy wędkarstwa, gdyż jego wody obfitują w takie gatunki ryb jak sandacz, leszcz, czy węgorz europejski. Zaplecze noclegowe w Chłopach jest bardzo dobrze rozbudowane i może pomieścić naprawdę mnóstwo turystów. Jej podstawę stanowią przede wszystkim domki letniskowe, zlokalizowane na prywatnych kwaterach. Znajdziemy w nich przytulne i wygodne pomieszczenia w pełni wyposażone w lodówkę, kuchenkę, telewizor, a niektóre w taras lub balkon. Jedne znajdują się tuż przy plaży a inne w centrum wioski. Ich najbliższa przestrzeń jest atrakcyjnie zagospodarowana. W chłopach na turystów czekają także agroturystyki, pensjonaty oraz luksusowe wille wczasowe, oferujące nawet Spa, baseny, czy masaże. Chłopy to dobry kierunek, aby oderwać się od szarej rzeczywistości i pomalować ją kolorami za niewielką cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>