Co ciekawego w Lubelskim? – Okuninka

Wypoczynek nad wodą na pewno pozwoli zregenerować siły i powrócić do pracy czy nauki w doskonałej kondycji. Jednak wybór właściwego miejsca często jest sporym problemem. Bardzo dobrym miejscem na wypoczynek nad wodą jest wyjazd do Okuninki. Miejscowość znajduje się nad jeziorem Białym, leżącym na Polesiu Lubelskim. Okuninka od dawna jest uznawana za miejscowość turystyczną, bez trudu więc można tutaj znaleźć noclegi [kliknij -> meteor]. To przede wszystkim bardzo wiele ośrodków wypoczynkowych, jak również kwater prywatnych – tak szeroka i zwiększająca się z każdym rokiem baza noclegowa to jeden z głównych powodów tego, iż miejsce cieszy się coraz większą popularnością.

Jednak Okuninka to nie tylko możliwość wypoczynku nad wodą, ale także szansa na odwiedzenie wielu interesujących miejsc. Na pewno jednak największą atrakcją Okuninki jest położenie miejscowości nad brzegiem jeziora Białego. To sprawia, że można korzystać do woli z możliwości jakie stwarza ono wypoczywającym. Bez problemu można znaleźć doskonałe miejsce do kąpieli – nad jeziorem jest bardzo wiele odpowiednio przygotowanych i strzeżonych kąpielisk. Również amatorzy sportów wodnych bez większych problemów znajdą tutaj coś dla siebie, na miejscu można bowiem nie tylko znaleźć idealne warunki do uprawiania wielu dyscyplin, ale także wypożyczyć niezbędny do tego sprzęt.

Wypoczywając w Okunince na pewno warto wybrać się na spacer po okolicy. Dostarczy on wielu niezapomnianych wrażeń. Bliskość Poleskiego Parku Narodowego powoduje, że bez trudu można tutaj znaleźć wiele ciekawych okazów przyrody, które w innych regionach kraju nie występują wcale lub też są niezwykle rzadkie. Nie można zapominać także o tym, iż w okolicy miały miejsce wydarzenia historyczne, o których z pewnością warto pamiętać. Niedaleko Okuninki, w okolicy wsi Wytyczna w czasie II wojny światowej miała miejsce tragiczna bitwa, jaką Wojsko Polskie stoczyło z Armią Czerwoną.

Ze względu na zainteresowanie miejscowością przez tak dużą ilość turystów, w Okunince odbywa się bardzo wiele imprez, przede wszystkim w okresie letnim. Także Włodawa, znacznie większa i położona stosunkowo blisko Okuninki, daje możliwość skorzystania z uczestnictwa w wielu imprezach, w tym również takich o zasięgu międzynarodowym. Na pewno jednak decydując się na urlop w Okunince można liczyć na sporą dawkę ciszy i spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>