Cudowne widoki w Bieszczadach

Popularny w internecie mem zadaje przewrotne pytanie – czy nie lepiej rzucić wszystkiego i wyjechać w Bieszczady? Choć odpowiedź na to pytanie leży w indywidualnej gestii każdego z odpowiadających, to warto zwrócić uwagę na pojawiającą się w tym prostym zdaniu legendę Bieszczad. Miejsce to od zawsze przyciągało swoją dzikością. Dzisiaj niemal każdy może wykorzystać swój wolny czas na to, by odwiedzić to urokliwe miejsce.

Na wschód

Bieszczady to nieodwołalnie wschód w każdym tego słowa znaczeniu. Zarówno przez swoje położenie, jak i swoisty klimat tego miejsca. Wyjątkowość tego regionu wynika jednak nie tylko z geografii, ale także z faktu, jacy ludzie zamieszkują Bieszczady. Przez wieki był to graniczny region, w którym przeplatały się wpływy imperiów i mniejszych grup narodowościowych. Od Polski przez Ukrainę, a nawet Węgry czy wpływy bałkańskie. Wszystko to razem sprawia, że odludność Bieszczad znajduje swój wyjątkowy, unikalny i szczególnie urokliwy smak.

Po widoki

Bieszczady to jednak przede wszystkim krajobrazy. Szczyty, połoniny, dzika natura i wszystko to nienaruszone przez cywilizację. W Bieszczadach można nie tylko podziwiać piękno surowego naturalnego piękna, ale także cieszyć się obecnością najliczniejszych w Polsce siedlisk niedźwiedzi i wilków. Szczęśliwcy będą mogli nawet zobaczyć rysia w naturalnym środowisku. Jedną z największych atrakcji Bieszczad jest Połonina Wetlińska. Ten wyjątkowy masyw stanowi szczególny magnez na turystów. Co więcej na jego obszarze znajduje się legendarne już schronisko „Chatka Puchatka”. Połonina ta, podobnie jak większość bieszczadzkich połonin, znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Co za tym idzie, ich zwiedzanie jest odpłatne i możliwe tylko wzdłuż określonych szlaków. Będąc w Bieszczadach nie można ominąć serca tego regionu. Jest nim niewątpliwie Jezioro Solińskie. Ten sztuczny zbiornik, którego zwieńczeniem jest najwyższa w Polsce zapora wodna, stanowi swoiste centrum turystyczne całego regionu. Jest on bowiem zarówno punktem kąpieliskowym, ale także akwenem służącym do żeglowania. Co ważne na całym zbiorniku jest zakaz wykorzystywania motorówek, co za tym idzie można cieszyć się tu błogą ciszą i naturalnymi falami.

Baza noclegowa Bieszczad

Bieszczady jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczarują. Przed przyjazdem w te okolice należy wcześniej zarezerwować noclegi. Można to zrobić w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „meteor Bieszczady”. Na ekranie monitora pojawi się wiele wyników i ofert, spośród których można wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce do spania. Znaleźć tu można liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne, a nawet agroturystyki. Każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>