Dzikie plaże w Łukęcinie

Łukęcin to niewielka osada letniskowa położona w województwie zachodniopomorskim, a dokładnie w gminie Dziwnów. Osadę zamieszkuje zaledwie 146 osób według danych z roku 2009. Przedłużeniem ulicy Morskiej jest główne zejście po schodkach na plażę. Plaża w Łukęcinie jest piaszczysta i szeroka, a największym jej atutem jest to, że nawet w sezonie letnim nie jest zatłoczona. Nie ma się tutaj czego obawiać jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, ponieważ na tej cudownej plaży jest wyznaczone 200 metrowe kąpielisko, na którym znajduję się sanitariat.

Jeżeli mamy dylemat nad wyborem miejscowości nad morzem i szukamy noclegów w Sopocie czy Mielnie, powinniśmy wybrać coś spokojniejszego. Plaża jest najważniejszym elementem prawie każdego wypoczynku nad morzem dlatego też, powinniśmy wybierać nocleg także pod kątem plaży, ponieważ prawdopodobnie tam spędzimy większość wolnego czasu. Mijamy się z celem szukając noclegu w największych polskich kurortach nad Bałtykiem, ponieważ nie będziemy mieli nawet miejsca na swój parawan. W Łukęcinie na plaży będziemy mogli swobodnie zagrać w piłkę nożną czy też siatkówkę. Na tutejszej plaży jest tyle miejsca, że gra ze znajomymi stanie się przyjemnością i nie będziemy musieli uważać na ludzi, którzy będą się w tym momencie opalać. Jeżeli wolimy całkiem bezludne miejsca to musimy się udać kawałek na zachód lub wschód, a bez najmniejszego problemu znajdziemy dziewicze zakątki plaży, na których nie będzie nikogo. Takie miejsca są idealne do fotografowania oraz są dla ludzi lubiących totalną ciszę.

Na plaży w Łukęcinie nie będzie nam nikt przeszkadzał w odpoczynku, który z pewnością należy się każdemu po ciężkiej pracy przez cały rok. Żadne dzieci nie będą krzyczały nad naszymi głowami, ani nikt nie sypnie nam piaskiem w oczy, gdy będziemy się rozkoszować ciszą oraz piękną pogodą. W szczycie sezonu na plaży dziennie przebywa około 2000 osób, nie jest to dużo ludzi, więc parawany będą oddalone od siebie o kilka metrów, co daje nam ogromny komfort podczas plażowania. Znalezienie noclegu nie będzie trudne. Baza noclegowa rozwija się powoli, ale systematycznie, więc na pewno znajdziemy satysfakcjonujące nas noclegi. Jest to osada turystyczna, która na tle wielkich kurortów dopiero raczkuje, ale znajdują się tu pensjonaty, hotele oraz kwatery, z pośród których z pewnością wybierzemy korzystną opcję noclegową w Łukęcinie. Po powrocie do domu będziemy zadowoleni z wyjazdu, ponieważ odpoczniemy i nabierzemy sił na dalsze tygodnie w pracy.

One thought on “Dzikie plaże w Łukęcinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>