Iwonicz Zdrój – piękne uzdrowisko na Podkarapaciu

Na terenie województwa podkarpackiego możemy odwiedzić wiele miejsc o charakterze uzdrowiskowym. Jednym z nich jest miasto Iwonicz Zdrój, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Iwonicz Zdrój położony jest na terenie Beskidów Niskich, w dolinie pięknego regionu Iwonickiego Potoku. Miasto to powstało w piętnastym wieku, natomiast statutem praw miejskich cieszy się dopiero od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Na powierzchni około sześciu kilometrów kwadratowych zamieszkuje prawie dwa tysiące osób, jednak liczba ta znacznie zwiększa się w okresie wakacji oraz urlopów, a to wszystko za sprawą tłumnie przyjeżdżających tutaj turystów. Ze względu na ten fakt, Urząd Miasta stworzył tutaj stronę internetową, na której zamieszczone zostały najważniejsze informacje dotyczące historii miasta, ciekawych miejsc oraz zabytków, które warto odwiedzić. Znajdziemy tam także kalendarz wydarzeń kulturalnych oraz katalog o nazwie ,,Baza noclegowa – noclegi Iwonicz-Zdrój”. Jest to ogromne ułatwienie dla każdego turysty, który szuka noclegu w tym mieście (meteor-turystyka.pl/noclegi,iwonicz-zdroj,0.html).

Największą zaletą tego regionu jest duża ilość występujących tutaj ujęć wód mineralnych, które posiadają leczniczy charakter. Co roku Iwonicz Zdrój odwiedzany jest przez tłumy kuracjuszy, którzy cierpią na schorzenia związane z układem sercowo-naczyniowym, stany pozawałowe, nadciśnienie tętnicze czy też niewydolność serca. Pomoc mogą znaleźć tutaj także osoby chorujące na astmę, osteoporozę czy nadczynność tarczycy. W skład kompleksu tutejszych uzdrowisk wchodzą liczne sanatoria, domy przyrodolecznicze czy też pijalnie wód mineralnych. Największą popularnością cieszy się Sanatorium Biały Orzeł, które oferuje ponad sto trzydzieści miejsc wypoczynkowych. Nad kuracjuszami opiekę sprawują pielęgniarki oraz lekarze. W miejscu tym odbywają się różne zabiegi, które korzystają z dobrodziejstw tego regionu, czyli leczniczych wód oraz solanek. Zabiegi te świetnie wpływają na schorzenia związane ze stawami. Po dniu pełnym różnych czynności leczniczych kuracjusze mogą się zrelaksować w przepięknym ogrodzie. Organizowane są także różne wieczorki integracyjne, podczas których odbywają się potańcówki.
Iwonicz Zdrój to niesamowite miasto, pełne atrakcji oraz ciekawych miejsc, które z pewnością na długo zapadną w pamięć wszystkich turystów. Unikatowy charakter tego kurortu sprawia, że cieszy się on dużym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>