Kanał Augustowski oraz inne atrakcje Suwalszczyzny

Suwalszczyzna należy do najbardziej malowniczych regionów naszego kraju. Można tutaj podziwiać wspaniałe widoki i przez wiele dni odkrywać najbardziej tajemnicze jej zakątki. To miejsce o cudownej urodzie, a także bardzo bogatej historii, którą budowali Polacy, Litwini, Rosjanie, Żydzi, Niemcy oraz różne inne mniejszości narodowe. Warto odwiedzić te rejony, by samemu poznać Suwalszczyznę (wikipedia.org).
Cały region jest chętnie odwiedzany każdego roku przez dziesiątki tysięcy turystów. Goście zatrzymują się najczęściej w Augustowie, Suwałkach czy Sejnach, gdzie można bez problemu zarezerwować odpowiednie dla siebie noclegi (meteor-turystyka.pl). Suwalszczyzna to obszar, na którym można także znaleźć mnóstwo okazji do zatrzymania się w gospodarstwach agroturystycznych, jakie można znaleźć w prawie każdej wsi na Suwalszczyźnie. Baza noclegowa, jak widać, jest tutaj świetnie rozbudowana.
Oprócz tego znajdziemy tutaj oczywiście wiele atrakcji. Warto odwiedzić chociażby Augustów, który słynie z wielu możliwości spędzenia wolnego czasu. W sezonie spotkamy tutaj miłośników różnych sportów wodnych, kajakarzy i wioślarzy. Znajduje się tutaj także pierwszy w Polsce wyciąg dla narciarzy wodnych. Augustów słynie także z Kanału Augustowskiego, który ciągnie się na ponad 100 kilometrów. Łączy on wody Niemna oraz Wisły. Istnieją tutaj ręcznie otwierane, unikatowe śluzy. Wciąż istnieje tutaj prężnie działająca Żegluga Augustowska, z której pomocą będziemy mogli przemieszczać się między wieloma ciekawymi miejscami. Kanał można pokonać także kajakiem lub motorówką. Jeśli nie chcemy się zmoczyć, to możemy podróżować wzdłuż po drogach samochodowych albo wybrać szlak pieszo-rowerowy.

W Augustowie znaleźć można także wiele wspaniałych zabytków. Warto zobaczyć tutejszą Bazylikę Najświętszego Serca Jezusowego, która powstawała na początku XX wieku, w miejscu dawnego kościoła. Obecny kościół jest mieszanką różnych stylów, a wpływ na to miała także odbudowa wież po wojennych zniszczeniach. W świątyni znajdują się także ciekawe witraże, które są pamiątką 1000-lecia chrztu Polski. Augustów to tylko jedna z miejscowości na Suwalszczyźnie, która jest warta odwiedzenia. Dobrze po drodze odwiedzić także Suwałki oraz Sejny oraz mniejsze miejscowości, w których czekają na nas interesujące zabytki. A to wszystko w otoczeniu pięknej przyrody, która zachęca do zwiedzania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>