Karwia na pogodę i niepogodę

Nadmorska Karwia to osada, która stanowi niejako część bardzo lubianego przez turystów Władysławowa. Jej zaletą jest przede wszystkim bardzo szeroka plaża, linia brzegowa dostępu do morza ma aż 3 kilometry. Jednakże pomimo tego, iż nie jest to zbyt duża osada, na pewno bez większych problemów można znaleźć odpowiednio dopasowane do swoich potrzeb kwatery, bowiem bardzo dynamicznie się rozwija. Dlatego też baza noclegowa to z każdym rokiem rosnąca ilość ciekawych pokoi spełniających wymagania turystów miejsc. Jednak pomimo tego, iż Karwia nie jest dużą miejscowością, wypoczywający w niej turyści z pewnością nie będą się nudzić.

Wioska ma niezwykle duża plażę, ciągnącą się aż 3 kilometry. Sprawia to, że jednocześnie może tutaj wypoczywać bardzo dużo osób, co też skrupulatnie wykorzystują poszukujący idealnego miejsca na wypoczynek nad morzem. Każdy znajdzie odpowiednio dużo przestrzeni oraz ciekawe propozycje dla siebie. Oczywiście kąpiel w morzu pod okiem ratowników oraz możliwość opalania to te atrakcje, z których korzysta najwięcej osób. Można jednak znaleźć także miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych czy też często mieć możliwość uczestnictwa w odbywających się na plaży imprezach. Morze i plaża to nie jedyne atrakcje tego miejsca. Nadmorski Park Krajobrazowy, który leży niezwykle blisko Karwi, to także miejsce, które jest warte odwiedzenia. Można podziwiać przepiękną nadmorską roślinność – na terenie parku znajduje się 14 rezerwatów. Blisko miejscowości można podziwiać rezerwat Bielawskie Błota, który zwiedzać należy korzystając ze specjalnych szlaków.

Karwia sprzyja także aktywnemu wypoczynkowi. W samej miejscowości i jej najbliższej okolicy znaleźć można bardzo wiele malowniczych tras, przeznaczonych dla biegaczy. Wiele z nich przebiega przez las, który oddziela plażę od miejscowości, dając przy okazji możliwość podziwiania wspaniałych widoków. Miłośnicy popularnej w ostatnich latach dyscypliny czyli Nordic Walking – znajdą idealnie dostosowane do ich potrzeb trasy. W Karwi można znaleźć trzy szlaki. Jednym z nich można dostać się nawet do Jastrzębiej Góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>