Mazurski spokój i wszechogarniająca cisza

Mazury to bez wątpienia wspaniałe miejsce, które można odwiedzić praktycznie o każdej porze roku. Bez względu na aktualną aurę mazurskie krajobrazy zawsze tak samo zachwycają wszechogarniającą ciszą, nieustannym spokojem, pięknem przyrody i wręcz niespotykanym bogactwem form naturalnych.

Jesienną porą wręcz oszałamiająco wyglądają liście, odbijające się w taflach jezior. Nie sposób zliczyć barwy, które pojawiają się tutaj u schyłku tej pory roku. Zimą dominują bezkresne, nienaturalnie wręcz spokojne, lecz piękne przestrzenie. Latem można korzystać z dobrodziejstw kąpieli w jeziorze, natomiast wiosną warto wybrać się na romantyczny spacer do lasu, by jednocześnie podziwiać budzącą się powoli do życia przyrodę.

Mazury wydają się wręcz idealne na wypady rodzinne. Bogata baza noclegowa [] oraz mnóstwo ciekawych zajęć dla dzieci, niezależnie od pory roku, czynią to miejsce wspaniałym kierunkiem na letnie wakacje.

Będą na Pojezierzu Mazurskim, na pewno warto się wybrać nad jezioro Bełdany. Od niedawna na jednym jego brzegu znajduje się niezwykle interesująca galeria drewnianych rzeźb. Z kolei w bliskiej odległości od Węgorzewa znajduje się Republika Ściborska, która każdego roku przyciąga tysiące wielbicieli psich zaprzęgów. Choć wydaje się to prawie niemożliwe, na Mazurach znajdą swoje miejsce na ziemi miłośnicy Indian i Eskimosów. Poszukiwaczy ciekawych historii na pewno zainteresuje Wilczy Szaniec, czyli historyczna siedziba Adolfa Hitlera. W czasie letnich wakacji tłumy turystów można spotkać w Mikołajkach i Giżycku, którzy przybywają tam głównie dla pikników country. Noclegi należy zatem w sezonie rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Choć dla wielbicieli dzikiej natury z pewnością świetną bazą będą liczne i dobrze przygotowane pola namiotowe.

Na Mazurach nie brakuje także krzyżackich zamków, średniowiecznych siedzib i różnego rodzaju twierdz. Zainteresowanych architekturą sakralną bez wątpienia zachwyci niesamowita bazylika barokowa, znajdująca się w Świętej Lipce. To właśnie tam są wspaniałe i słynne w całym kraju organy z poruszającymi się figurkami. Oczywiście przebywając na Mazurach, nie można nie spłynąć kajakiem. Cudowne krajobrazy Mazurskiego Parku Krajobrazowego zapewniają niezapomniane przeżycia.

Mazury to zdecydowanie jeden z najlepszych kierunków na wakacyjne wojaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>