Opole – Nordic Walking i Ogród Zoologiczny

Na terenie Górnego Śląska możemy odnaleźć wiele ciekawych miejsc. Piękne krajobrazy, historyczne zabytki kuszą aby przyjechać do tego regionu Polski. Jednym z najczęściej odwiedzanych miast jest Opole. Miasto to znajduje się na 32 miejscu co do liczby ludności zamieszkującej – jest to 119 465 osób. Jest miastem bardzo przyjaznym dla wszystkich osób odwiedzających. Została stworzona tutaj baza noclegowa, w której znajdziemy wiele ciekawych ofert miejsc noclegowych. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się funkcjonujące tutaj gospodarstwa agroturystyczne, które pozwalają na prawdziwy odpoczynek pod gruszą. Osoby ceniące sobie komfortowy wypoczynek wybierają zazwyczaj hotele.

Opole to idealne miejsce dla osób lubiących sport. W każdą, ostatnia sobotę miesiąca organizowane są rajdy piesze Nordic Walking. Ta forma aktywności fizycznej jest niezwykle popularna wśród osób starszych. Pozwala na zbudowanie kondycji fizycznej, a także świetnie działa na układ krążenia, oddechowy, a także na stawowo-mięśniowy. Wymaganiem jest jedynie posiadanie własnego sprzętu. Zajęcia te prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów.

Miejscem, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom przyrody jest Ogród Zoologiczny. Posiada on powierzchnię liczącą 30 hektarów. Można zobaczyć tutaj ponad tysiąc różnych zwierząt, które należą aż do 227 różnych gatunków. Ogród ten został założony już w 1912 roku. Z roku na rok zostaje on sukcesywnie rozbudowywany o kolejne tereny pod hodowlę zwierząt. Na terenie Ogrodu Botanicznego odbywają się kursy z przewodnikami, którzy opowiadają i przedstawiają każdy gatunek zwierzęcia, łącznie z jego upodobaniami. Istnieje także możliwość uczestnictwa w grach i zabawach organizowanych dla dzieci. Co dzień o godzinie 10, 13, 16 oraz 19 można oglądać proces karmienia zwierząt przez ich opiekunów. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością. Co roku do ZOO przychodzi około 20 tysięcy osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>