Port w Darłowie

Darłowo słynie ze swoich średniowiecznych zabytków i charakterystycznego układu ulic, który wpływa na niepowtarzalny klimat tego nadmorskiego kurortu. Miasto jednak ma także w zanadrzu całą listę innych atrakcji, a dodatkowo pozwala znaleźć noclegi w dobrej cenie (meteor). Dzięki temu Darłowo przyjmuje każdego roku tysiące turystów, z których każdy posiada trochę inny gust jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu.

Oprócz miłośników dawnych czasów oraz architektury (zarówno świeckiej jak i sakralnej), miasto przyciąga także entuzjastów sportów wodnych oraz zwolenników turystyki pieszej. Również rowerzyści ściągają tu po to, by pojeździć licznymi szlakami przygotowanymi specjalnie dla nich. Jest jednak jeszcze inna grupa turystów, która chętnie tu przybywa.

Darłowo jest miejscem wartym odwiedzenia także w przypadku, gdy fascynują nas statki i okręty. W mieście znajduje się port, w którym zachowała się oryginalna zabudowa licząca sobie prawie 200 lat. Port, wykorzystywany dzisiaj przez rybaków oraz jako przystań jachtowa, w czasach II wojny światowej odgrywał istotną rolę w manewrach wojskowych. Warto zobaczyć także inne obiekty, które znajdują się w okolicy samego portu. Koniecznie odwiedzić trzeba latarnię morską, która znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Wieprzy. Jest udostępniana dla zwiedzających, a jej wieża wznosi się na wysokość 22 metrów.

W tej okolicy ciekawostką jest także rozsuwany Most im. Kapitana Witolda Huberta. To jedyna taka konstrukcja na polskim wybrzeżu, która dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki pozwala na wpływanie do portu większym jednostkom. Jednocześnie obydwie strony miasta są ze sobą skomunikowane ciągiem pieszo-rowerowym. W okolicy zachowały się także poniemieckie bunkry z czasów II wojny światowej, które służyły do obrony portu w Darłowie.

Port jest także ważnym miejscem dla wszystkich tych, którzy uwielbiają żeglarstwo. Co roku organizowane są regaty, którym towarzyszą różne imprezy, na których możemy zjeść smażoną rybę i posłuchać szant. To także miejsce skąd odpływają promy na Bornholm – ulubione miejsce nie tylko rowerzystów, ale także turystów lubiących długie spacery. Darłowo oferuje bogaty wybór rozrywek co powoduje, że każdego roku ta miejscowość odwiedzana jest przez tysiące osób. Jednak mimo tej ilości turystów, miasto potrafiło zachować swój niepowtarzalny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>