Regionalne atrakcje Sandomierza

Atrakcje Sandomierza poza standardowym programem zwiedzania, oferowanym przez wielu pilotów szkolnych wycieczek, jak i innych grup kilku lub kilkunastoosobowych, stanowią na pewno dla wielu osób doskonałego rodzaju lekcję historii. Oczywiście zwiedzanie tego miasta możemy również rozpocząć na własną rękę bez potrzeby korzystania z pomocy przewodnika, któremu przecież będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Żebyśmy jednak mogli cieszyć się z prawdziwej przyjemności zwiedzania to zarówno w jednym jak i w drugim przypadku w pierwszej kolejności powinniśmy zapewnić sobie dogodne warunki nocowania (Sandomierz – odnośnik)

Poza typowo standardowymi atrakcjami turystycznymi w postaci zwiedzania zabytków do naszej dyspozycji jest oferowany również między innymi rejs statkiem po Wiśle (informacje), przepływającej tuż obok tego uroczego miasta. Decydując się na wybór tego rodzaju atrakcji, otrzymujemy możliwość przeżycia niezapomnianej przygody i opcję podziwiania panoramy miasta z pokładu statku od strony Wisły. Jest to o tyle ciekawe przeżycie, że Sandomierz jest usytuowany na skarpie, w związku z czym możemy zupełnie inaczej spojrzeć na jego urzekającą panoramę. Chociaż standardowy rejs sam w sobie nie jest szalenie długi, to nie mniej jednak potrafi on zapewnić nam niezapomniane przeżycia.

Naturalnie nie stoi nic na przeszkodzie, żeby wybrać nieco inną opcję rejsu. Istnieje bowiem również możliwość indywidualnego zamówienia rejsu dla większej grupy zorganizowanej i popłynięcia na znacznie dłuższy okres na wyspę, w celu podziwiania blasku zachodzącego słońca. Podczas takiego wypadu możemy urządzić na przykład mini piknik letni połączony z opcją grillowania lub palenia ogniska. Takie zwiedzanie przypadnie na pewno do gustu wielu osobom, ceniącym sobie bardziej aktywną formę, nastawioną na radosne przeżywanie niecodziennych emocji. 

W zależności od tego, w jakim miejscu będzie znajdowała się nasza baza noclegowa, możemy wziąć również udział w biesiadzie regionalnej. Uczestnicząc w tego rodzaju wydarzeniu, będziemy mogli skosztować wiktuałów tutejszej kuchni i rozkoszować się smakiem tutejszego jadła i napitku, którego na pewno nam nie zabraknie. Sandomierz i jego najbliższe okolice słyną bowiem z wyrobu win regionalnych, oferowanych przez tutejsze winnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>