Wakacyjny czas w Międzywodziu

Wybierając się na wakacje lub urlop nie unikniemy zaplanowania noclegu. Warto więc zwrócić uwagę na to, aby wybrać miejsce, w którym przebywanie będzie miłe, komfortowe i zapewni nam udany wypoczynek. Baza noclegowa miejscowości Międzywodzie jest bardzo obszerna –   i każdy znajdzie w niej coś, co będzie mu odpowiadać. Amatorom plaży i wypoczynku podczas kąpieli słonecznych i pływania z pewnością przypadną do gustu domki letniskowe, usytuowane zaledwie kilkaset metrów od morza.

Plaża w Międzywodziu jest szeroka, piaszczysta i zadbana, a kąpielisko ogrodzone i strzeżone. Dzieci mogą skorzystać z dodatkowej zabawy – dmuchanych zjeżdżalni, zaś dorośli z oferty położonego niedaleko baru lub kawiarni. Nad brzegiem wody znajduje się również utrzymana w doskonałym stanie przystań jachtowa oraz Zalew Kamieński. Oba te miejsca oferują wiele atrakcji. Amatorzy wędkarstwa mogą liczyć na schwytanie na swój haczyk łososia, lina, szczupaka lub leszcza. 

Ci, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek, z pewnością skorzystają z możliwości uprawiania licznych sportów wodnych, na przykład windsurfingu, a żeglarze skorzystają z możliwości wypożyczenia niewielkiego jachtu. W sezonie letnim można tam również odbyć przejażdżkę turystycznym stateczkiem. Osoby lubiące jazdę konną, wypoczynek w sielankowym, wiejskim otoczeniu, na pewno zainteresują się noclegiem w gospodarstwie agroturystycznym. Położona w pobliżu stadnina koni umożliwia jazdę zarówno osobom mającym wprawę w obchodzeniu się z końmi, jak i amatorom oraz dzieciom – z pomocą instruktora.

Niewątpliwym atutem Międzywodzia jest położony w jego pobliżu Woliński Park Narodowy – http://www.wolinpn.pl/index.php?page=18, przez wielu uważany za jeden z najpiękniejszych, albo wręcz najpiękniejszy park narodowy w Polsce. Obejmuje on wspaniałe, zachowane doskonale w swym naturalnym stanie lasy sosnowe oraz bukowe i zapewniający wspaniałe widoki odcinek klifowy wybrzeża i pas wód morskich. Na terenie parku znajduje się latarnia morska Kikut – niedostępna dla turystów, jednak warto przynajmniej obejrzeć ją z zewnątrz oraz Zagroda Pokazowa Żubrów, gdzie możemy podziwiać zarówno te majestatyczne zwierzęta, jak także sarny, jelenie, dziki oraz orły, które potrzebując pomocy znalazły tam schronienie.

One thought on “Wakacyjny czas w Międzywodziu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>