Sopot – dla leniuchów i aktywnych

Urlop to dobry czas na odpoczynek zarówno fizyczny jak i psychiczny. Każdy z nas jest inny i inaczej lubimy spędzać swój wolny czas. Niektórzy najlepiej wypoczywają leżąc przed telewizorem, a w wakacje zamieniają kanapę na leżak plażowy, natomiast inni wolą swój czas spędzać aktywnie i najlepiej wypoczywają w ruchu. Ostatnio zainteresowała nas spokojna nadmorska miejscowość – Karwia [http://chsp.pl/karwia-na-pogode-i-niepogode-254/]. Teraz przedstawiamy równie interesującą destynację, jaką jest Trójmiasto. Mamy tutaj z jednej strony możliwość leniwego odpoczynku na plaży, a z drugiej aktywnego zwiedzania. Jednym z miast Trójmiasta jest Sopot, położony nad Zatoką Gdańską, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią [https://pl.wikipedia.org/wiki/Gdynia]. Jest to kurort nadmorski i miasto uzdrowiskowe, które od 1961 roku znane jest z organizowanego tu przeglądu piosenki – Sopot Festival.

W Trójmieście będziemy mieć dostęp do licznych punktów gastronomicznych, które oferują różnorodne jedzenie, więc każdy odnajdzie coś dla siebie. Baza noclegowa Trójmiasta również nie rozczarowuje. Jeśli chodzi o noclegi, Sopot, Gdańsk i Gdynia mają do zaoferowania wiele hoteli, pensjonatów i prywatnych kwater o różnym standardzie, więc nawet najbardziej wymagający turyści znajdą dla siebie odpowiednie lokum [meteor-turystyka.pl/noclegi,sopot,0.html]. Wybierając się do Trójmiasta możemy wypoczywać kąpiąc się w morzu, opalając się na plaży spacerując po molo, zwiedzając zabytkowe budynki i ciekawe miejsca, ale mamy także możliwość pooddychania świeżym powietrzem w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Trójmiejski Park Krajobrazowy – dlaczego warto go odwiedzić?

Trójmiejski Park Krajobrazowy został utworzony Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku w 1979 roku. Potem dwukrotnie zwiększano obszar parku i obecnie wynosi 19 930 ha. Jego tereny zostały ukształtowane przez lądolód i związane z nim procesy aż 13-15 tysięcy lat temu. Efektem jego działań są głębokie doliny oraz potoki jeziora i torfowiska. Trójmiejski Park Krajobrazowy charakteryzuje się bogatą fauną i florą. Na jego terytorium można odnaleźć wiele roślin rzadkich, między innymi poryblina kolczastego czy mannę gajową. Przez Trójmiejski Park Krajobrazowy przebiega siedem szlaków o różnej długości i stopniu trudności. Na jego terytorium znajduje się Kalwaria Wejherowska, czyli zespół 26 kaplic, ufundowanych przez Jakuba Wejhera, założyciela Wejherowa. Na Kalwarii Wejherowskiej odbywa się co roku pięć odpustów, z czego na dwa z nich przybywają pielgrzymi z okolicznych parafii, natomiast trzy pozostałe to odpusty lokalne. Od 2002 roku wystawiane jest także Misterium Męki Pańskiej, podczas którego aktorzy przedstawiają Drogę Krzyżową.

Odwiedzając Trójmiasto zapewnimy sobie różnorodną rozrywkę i sprawimy, że z wakacji przywieziemy coś więcej niż tylko piękną opaleniznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>