Wrocław – miasto wielu atrakcji

Wrocław jest miastem, położonym w południowo-zachodniej Polsce. Pełni funkcję miasta powiatowego. Jest to miasto ogromne, czwarte pod względem liczby ludności spośród wszystkich miast w Polsce. Pod względem powierzchni zajmuje natomiast miejsce piąte. Wrocław jest miastem niezwykle bogatym pod względem turystycznym.

Zachowało się tutaj mnóstwo budynków jeszcze z czasów wojny, które w większości zostały odrestaurowane i odnowione. Najsławniejszą budowlą tego typu jest Stary Ratusz, wzniesiony w stylu gotyckim. Na uwagę zasługuje też Nowy Ratusz, którego styl nazwano historyzmem. Ratusz jest jednym z najstarszych ratuszy w całej Polsce. Jest niezwykle popularny głównie ze względu na zamieszczony na jego szczycie dzwon zegarowy, który jest najstarszym dzwonem w Polsce. Wspaniałą atrakcją ratusza jest też zegar wieżowy z 1368 roku, również najstarszy w Polsce. Ciekawostką jest fakt, że Wrocław jest jednym z nielicznych miast w całej Europie, które posiada doskonale zachowaną i niemal stale wypełnioną wodą fosę miejską. Jest to prawdziwie wyjątkowa właściwość, wyróżniająca Wrocław na tle innych miast.

Wrocław jest miastem pełnym interesujących miejsc, wartych zobaczenia. Jednym z nich jest z pewnością Pałac Królewski oraz spektakularna Wrocławska Fontanna Multimedialna. Niezwykle słynnym zabytkiem jest też Panorama Racławicka, którą podziwiają dziennie setki turystów. Miłośnicy przyrody natomiast chętnie odwiedzają ogród zoologiczny oraz ogród botaniczny, w których podziwiać mogą rzadko spotykane, unikalne gatunki roślin i zwierząt. Przebywając we Wrocławiu, warto również zwrócić uwagę na Halę Stulecia, która wpisana została na listę UNESCO.

Wrocław to miasto pełne różnorodnych pomników, wznoszonych na różne okazje. Przykładem może być Pomnik Orląt Lwowskich czy Pomnik Ofiar Stalinizmu. Bardzo charakterystycznym i sympatycznym elementem architektury Wrocławia są krasnale. Ich rzeźbione podobizny stoją na ulicach miasta, a ich liczba stale się rozrasta. Co ciekawe, każdy z nich ma swoje własne, niepowtarzalne imię, nawiązujące zwykle do ich twórców. Tym, co rzuca nam się w oczy tuż po wyjściu na wrocławskie ulice są rzędy kamienic. Stare budowle dodają miastu uroku, klimatu, którego nie można spotkać nigdzie indziej. Wrocław jest miastem wyjątkowym. Warto wybrać się tutaj w czasie wakacji lub w dowolnej wolnej chwili.

Noclegi we Wrocławiu to doskonale przygotowane obiekty. Można tutaj zatrzymać się w hotelach na wysokim poziomie, hostelach czy pensjonatach. Istnieją także schroniska młodzieżowe. Wrocław posiada również świetnie zorganizowaną infrastrukturę gastronomiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>