Wymarzone wakacje w Wetlinie

Wetlina jest małą wsią ulokowaną na południu Polski w województwie Podkarpackim, leżącą na granicy dwóch parków – Białowieskiego Parku Narodowego i Ciśniańsko-Wietlińskiego Parku Krajobrazowego, co podwyższa jednocześnie wartość turystyczną tych terenów. Wetlina ma około 300 mieszkańców, a jej nazwa pochodzi od gatunku wierzby „wetlyny”.

Jest to miejscowość wypoczynkowa, będąca głównym ośrodkiem turystycznym regionu i zapewniająca przyjezdnym bardzo dobre warunki do odpoczynku. Wynajęcie dla naszej paczki miejsc noclegów w Wetlinie () nie wiąże się z wysokimi kosztami. Wybierając się tam na urlop mamy bowiem do dyspozycji noclegi w hotelu, licznych pensjonatach, które posiadają dość wysokie standardy przy jednoczesnych niskich cenach za spędzoną w nich dobę. Koszt noclegu może się wahać w zależności od pory roku, liczby turystów, czy ilości osób w pokoju od 45-00 zł za noc, co daje nam w miarę jasne widełki cenowe, jakich powinniśmy oczekiwać wybierając się tam na wakacje.

Wraz z zamiarem przyjazdu dobrze jest najpierw sprawdzić, w jakich cenach są oferowane pensjonaty, oraz jakiej są jakości i wybrać ten najbardziej odpowiadający nam. Istnieje tu wiele szlaków turystycznych, które pozwolą nam cieszyć się spokojem i pozwolą uwolnić się od codziennych stresów związanych z pracą i obowiązkami domowymi.

Z ciekawszych atrakcji, jakie możemy odwiedzić w okolicy są szczyty górskie Jawornik, Paprotna mierzące 1198 m n.p.m. oraz Jesion wyniosły, który ma 6 metrów obwodu i 31 metrów wysokości. Jeżeli lubimy bardziej klimaty muzyczne niż zwiedzanie i obcowanie z przyrodą, jak najbardziej znajdzie się tu również coś dla nas. Latem odbywają się tutaj imprezy muzyczne takie jak Jazz w Starym Stole i od 2007 roku festiwal muzyki reggae, tak dziś mocno popularnej wśród młodych ludzi.

Wetlina jest miejscowością bogatą w historyczne doświadczenia, z których można wymienić walki Ludowego Wojska Polskiego z bandami UPA oraz bohaterstwo Wojsk Obrony Pogranicza, którzy mimo służby ówczesnym władzom PRL broniły naszych granic. W podzięce dla żołnierzy WOP w miejscowości został postawiony pomnik na cześć ich pamięci.

Wetlina to piękna miejscowość zasługująca na odwiedzenie, chociażby ze względu na jej dziewicze tereny i niezwykły krajobraz sprawiający, że mamy ochotę tam zostać na zawsze. Dla naszego bezpieczeństwa warto jednak pamiętać, że podczas wycieczek nie należy oddalać się samemu od miejsca pobytu, bo może to okazać się groźnie ze względu na dzikie zwierzęta lub brak możliwości szybkiej pomocy w razie wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>