Wypoczynek na plaży w Rowach

Przybywając do tej miejscowości, można liczyć na doskonały wypoczynek na plaży. Są dwie, z wschodnim i zachodnim kąpieliskiem, a każda z nich jest piaszczysta i rozległa. Obie są zadbane i czyste. Warto przyjechać do Rowów, na pewno będzie się chciało wrócić tutaj za rok.

Obie plaże trochę się różnią. Jednym podoba się bardziej ta z kąpieliskiem zachodnim, innym ze wschodnim. Są i tacy, którym tak samo podoba się jedna i druga, a najważniejsze jest dla nich, by móc się szybko na jakiejś znaleźć. Nie ma z tym problemu, bo wśród ofert w Rowach są pokoje i apartamenty położone bardzo blisko plaży. Każda daje możliwość opalania się i wypoczynku oraz ochłodzenia się w wodach Morza Bałtyckiego. Można też spacerować  albo usiąść na piasku i podziwiać piękno morza. Kąpielisko zachodnie jest większe. Można się na nie dostać różnymi wejściami. Plaże są węższe niż we wschodniej części. Niedaleko znajdują się pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. Dla niektórych osób są to idealne miejsca na nocleg, bo nie brakuje w nich różnych atrakcji, choć nie brak też zwolenników kwater prywatnych, w których da się przenocować taniej.

Wschodnie kąpielisko jest mniejsze, za to plaże są szersze. Wschodnia część jest nieco bardziej oddalona od centrum. Nawet jeśli baza noclegowa znajduje się w centrum i do tej części jest trochę dalej, to warto przyjść. Jest pięknie, bo plaża sąsiaduje ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Jeśli idzie się dalej na wschód, można trafić na plażę naturystów. Tak, jest tam takie miejsce, gdzie można opalać całe ciało. Oddalone nieco, ale jak ktoś będzie chciał trafić, to trafi, tym bardziej, że wcale nie jest to trudne. Innym atrakcyjnym miejscem, które można polecić każdemu, jest przystań rybacka. Można obejrzeć łodzie rybackie, zobaczyć, jak przypływają z morza, a także kupić rybę prosto od rybaka.

Po wypoczynku na plaży chętnie udamy się do jednej z leżących niedaleko restauracji, by coś zjeść. Na pewno po kąpieli w morzu i opalaniu się oraz wędrówkach po plaży największą ochotę będzie się miało na rybę. Później można wrócić do swojego hotelu, czy innego miejsca noclegowego albo jeśli nie jest późno, ruszyć poznawać okolicę, która w Rowach jest bardzo atrakcyjna. Dla wielbicieli wypoczynku i malowniczych widoków miejscowość ta to idealne miejsce. Już choćby ze względu na park narodowy oraz plaże warta jest odwiedzenia.

One thought on “Wypoczynek na plaży w Rowach

  1. Kocham nadmorską kuchnię, mógłbym codziennie jeść rybę przyrządzoną ze świeżymi składnikami, to raj dla moich kubków smakowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>